گاباپنتین

Index Topics Forums News گاباپنتین

 • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 28 total)
 • Author
  Posts
 • #4585
  juliennemaddox8

   گاباپنتین یک آنالوگ گاما آمینوبوتیریک اسید است که در ابتدا برای درمان صرع تولید شد، ولی در حال حاضر استفاده‌ های مختلفی از جمله کاهش درد، به‌ خصوص دردهایی با منشأ عصبی (مانند سردرد و کمردرد) دارد.

   گاباپنتین یکی از داروهای پرمصرف از گروه داروهای ضد صرع است .

   این دارو خط اول درمان نوعی صرع به نام صرع جزئی می باشد.

   در این بیماری حملات تشنج کوتاه مدت در اثر اختلال جریان الکتریکی سلول های یک سمت مغز رخ می دهد.

   از این رو علائم نیز در بخشی از بدن بروز می کند.

   گاباپنتین با کاهش جریان الکتریکی غیر طبیعی سلول های مغزی به تنهایی یا همراه با سایر داروهای ضد صرع جهت کاهش حملات تشنج استفاده می شود.
   گاباپنتین همچنین در درمان دردهای مزمن ناشی از آسیب عصبی نیز تجویز می شود .

   این نوع درد که به درد نوروپاتیک معروف است می تواند علل مختلفی مانند دیابت و یا زونا داشته باشد.
   علاوه بر اینها گاباپنتین برای جلوگیری از حملات میگرن نیز تجویز می گردد.

   در ادامه با کلینیک اعصاب و روان هیربد همراه باشید.

   نام‌های تجاری:
   U.S.

   GraliseTM

   Neurontin ®

   Canada

   Apo-Gabapentin

   Co- Gabapentin

   Dom- Gabapentin

   Mylan- Gabapentin

   Neurontin- Gabapentin

   PHL- Gabapentin

   PMS- Gabapentin

   PRO- Gabapentin

   RAN- Gabapentin

   Ratio- Gabapentin

   Riva- Gabapentin

   Teva- Gabapentin

   گروه دارویی-درمانی گاباپنتین :
   ﺿﺪﺗﺸﻨﺞ و ﺳﺎﻳﺮ ﻣﻮارد و آﻧﺎﻟﻮگ GABA

   گاباپنتین ۳۰۰
   گاباپنتین ۱۰۰
   اشکال دارویی گاباپنتین ۳۰۰ :
   ﻛﭙﺴﻮل:

   ۳۰۰ میلی گرم

   400 میلی گرم

   100 میلی گرم

   ﻣﺤﻠﻮل: ۲۵۰mg/5ml

   ﻗﺮص:

   ۳۰۰ میلی گرم

   600 میلی گرم

   800 میلی گرم

   مکانیسم عمل گاباپنتین ۳۰۰ :
   مکانیسم دقیق اثر گاباپنتن بخوبی شناخته نشده است .

   گاباپنتن به جایگاه خاصی در اعصاب قشر مغز متصل شده و با انتقال اسیدهای امینه انانتیومر L از طریق غشای سلول تداخل می کند.

   بیشتر بدانیم
   انتقال دهنده‌‌ عصبی
   گاباپنتن ممکن است باعث افزایش آزادسازی GABA از محل های غیروزیکولی شود.

   گاباپنتین ۳۰۰
   گاباپنتین ۱۰۰
   موارد مصرف گاباپنتین :
   گاباپنتین در سال ۱۹۹۴ به وسیله اداره دارو و غذای آمریکا (FDA) برای درمان صرع پارشیال (گاباپنتین همراه با سایر داروهای ضد تشنج مورد استفاده قرار می‌گیرد) تأیید شد.

   در سال ۲۰۰۲ به پزشکان اجازه داده شد که از این دارو برای کاهش درد ناشی از ابتلا به زونا (نورالژی هرپسی) استفاده کنند.

   هم‌اکنون برخی از پزشکان از این دارو برای پیش‌گیری از سردرد میگرنی ، درمان نیستاگموس و نیز کاهش دردهای نوروپاتیک (عصبی) استفاده می‌کنند.

   برخی معتقدند که در اختلالات دو قطبی نیز می‌توان از این دارو استفاده کرد؛ اگر چه در این مورد هنوز اتفاق نظر وجود ندارد.

   درﻣﺎن ﺗﺸﻨﺞ ﭘﺎرﺷﻴﺎل ﻫﻤﺮاه ﺑﺎ ﻳﺎ ﺑﺪون ﺗﺸﻨﺞ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺛﺎﻧﻮﻳﻪ در ﺑﻴﻤﺎران ۱۲ ﺳـﺎل ﻫﻤﺮاه ﺑـﺎ ﺻﺮع، ﻛﻨﺘﺮل RHN در ﺑﺰرﮔﺴﺎﻻن

   درد ﻧﻮروﭘﺎﺗﻴﻚ، RLS، ﻧﻮروﭘﺎﺗﻲ دﻳﺎﺑﺘﻲ درد ﻋﻀﻠﻪ و ﻏﻀﺮوف، درد ﺑﻌﺪ از ﺟﺮاﺣﻲ، ﻋﻼﺋـﻢ وازوﻣﻮﺗﻮر

   قرص گاباپنتین برای چی خوبه ؟
   قرص گاباپنتین یک داروی عمومی و با نام تجاری Neurontin می باشد. این دارو به صورت محلول خوراکی بسیار قوی در دسترس می باشد. میزان مصرف این دارو معمولا با روزانه دو کپسول 100 میلی گرم شروع می شود و هر هفته روزانه 100 میلی گرم به آن اضافه می شود و هفته دوم 200 میلی گرم صبح و 200 میلی گرم عصر مصرف می شود و در هفته سوم 300 میلی گرم صبح و 300 میلی گرم عصر مصرف می شود. در واقع قرص گاباپنتین برای درمان بیماری های زیر استفاده می شود:
   تشنج
   از قرص گاباپنتین برای درمان تشنج جزئی استفاده می شود. این دارو همراه با دارو های دیگر برای درمان تشنج در بزرگسالان و کودکان بالای سه سال که به صرع مبتلا هستند استفاده می شود.
   نورالژی پس از هورمونی
   نورالژی پس از هورمونی درد ناشی از آسیب عصبی زونا می باشد و بثورات دردناکی که در بزرگسالان ایجاد می شود. زونا نوعی بیماری می باشد که بعد از عفونت با ویروس واریسلا زوستر ظاهر می شود که در واقع این ویروس در افرادی که مبتلا به آبله مرغان بوده اند رخ می دهد. توجه داشته باشید که گاباپنتین ممکن است به عنوان بخشی از درمان ترکیبی استفاده شود و این یعنی ممکن است لازم باشد که آن را با دارو های دیگر مصرف کنید.
   کمر درد
   قرص گاباپنتین برای دیسک کمر، درد سیاتیک، کمر درد و دیسک گردن هم استفاده می شود و امروزه همراه با دارو های ضد التهاب برای درمان کمر درد و دیسک کمر بسیار مناسب می باشد.
   گاهی اوقات از این دارو برای درمان درد های نوروپاتی دیابتی مانند بی حسی یا سوزن سوزن شدن به علت آسیب دیدگی عصب در افرادی که دیابت دارند، و درمان و جلوگیری از گر گرفتگی یعنی احساس گرمای شدید ناگهانی و عرق کردن در زنانی که یائسه هستند و یا تحت درمان سرطان سینه قرار دارند هم استفاده می شود.

   قرص گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست
   قرص گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست
   قرص گاباپنتین چگونه سبب بهبودی دیسک کمر می شود؟
   زمانی که دیسک بر اثر پارگی روی ریشه عصبی فشار زیادی وارد می کند. ریشه عصبی به طور مداوم تحریک می شود و جریان الکتریسیته از داخل عصب عبور می کند. گاباپنتین سبب می شود این جریان های الکتریکی کاهش یابد و درد بیمار بهبود یابد و در نتیجه دیسک فرصت لازم را پیدا کند تا ترمیم شود.

   گاباپنتین در بدن بیمار چگونه عمل می کند؟
   گاباپنتین جز دارو های ضد صرع می باشد که این دارو ها عملکرد مشابهی دارند و معمولا هم برای درمان بیماری های مشابه استفاده می شوند. از آنجایی که پایین بودن سطح کلسیم در بدن می تواند سبب تشنج شود این دارو سبب تغییر اثر کلسیم، در بیماری تشنج می شود. در سوزش و درد های پوستی بعد از مبتلا شدن به زونا این دارو می تواند سبب کاهش حساسیت بدن به درد شود.

   قرص گاباپنتین چه عوارضی دارد؟
   مهم ترین عارضه ای که این قرص ها ایجاد می کنند سرگیجه و خواب آلودگی می باشد. عوارض دیگر این دارو شامل عوارض گوارشی، تورم دست و پا، مشکلات تنفسی، تاری دید، اختلال در حافظه، لرز و در موارد نادر تب و مشکلات پوستی می باشد. هم چنین این دارو دارای عوارض جانبی جدی شامل خودکشی و رفتار های پرخاشگرانه نیز می باشد.

   قرص گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست
   قرص گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست
   چه افرادی برای مصرف قرص گاباپنتین باید با پزشک خود مشورت کنند؟
   در صورتی که به این دسته از دارو ها حساسیت دارید نباید از آن ها استفاده کنید و حتما باید از ایمن بودن این دارو ها براساس شرایطی که دارید مطمئن شوید افراد زیر برای مصرف این دارو حتما با پزشک خود مشورت کنند:
   بیماران کلیوی که دیالیز می کنند.
   افراد دیابتی
   افرادی که دچار افسردگی هستند.
   افراد دارای بیماری های کبدی
   افراد دارای بیماری های قلبی
   افرادی که از دارو های ضد افسردگی یا آرام بخش استفاده می کنند.
   اگر به واسطه شغل خود شیفت شب بوده و در طول روز می خوابید.
   برخی از افراد در زمان مصرف این دارو به خودکشی فکر می کنند به همین دلیل پزشک باید وضعیت شما را بررسی کند. اعضای خانواده و سایر افرادی که از برنامه درمانی شما مطلع هستند باید تغییرات خلق و خو یا علائم و نشانه های شما را زیر نظر داشته باشند.

   قرص گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست؟
   قرص گاباپنتین ۱۰۰ از دسته دارو های ضد صرع می باشد و یک دارو ضد حمله نمی باشد و برای بهبود علائم و راحتی افرادی که به ام اس دچار هستند استفاده می شود و عملکرد اعصاب و عضلات را در حرکت سرعت بخشیده و هماهنگ می کند. قرص گاباپنتین ۱۰۰ میلی گرم پر مصرف ترین شکل دارویی می باشد و ضعیف ترین فرم دارویی گاباپنتین به شمار می آید. در واقع اولین و کم ترین دوز شروع درمان برای بیماری هایی مانند تشنج، سندروم پای بی قرار، درد های نوروپاتی، نورالژی بعد از زونا، گر گرفتگی، کمر درد، پا درد، گردن درد، دیسک کمر، گرفتگی عضلات و غیره می باشد. برای درمان با داروی گاباپنتین معمولا پزشک ابتدا با دوز ۱۰۰ میلی گرم شروع می کند و سپس روزانه ۱۰۰ میلی گرم دارو را برای بیمار اضافه می کند و بعد از گذشت سه روز با توجه به تحمل بیمار دوز دارو را به 300 میلی گرم در روز می رساند. اما توجه داشته باشید که دوز دارو براساس اطلاعات و منابع علمی می باشد و باید تحت نظر پزشک باشد و از مصرف کم و زیاد این دارو به صورت خود سرانه خودداری کنید. کپسول های 300 و 400 میلی گرمی آن هم در کشور تولید می شود. گاباپنتین در دسته بندی جزء دارو های مسکن طبقه بندی نمی شود اما به دلیل کاهش انتقال عصبی در بیشتر مواقع به عنوان مسکن از آن استفاده می شود.

   نحوه ی قطع مصرف قرص گاباپنتین ۱۰۰ به چه صورت می باشد؟
   قرص گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست
   قرص گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست
   همان طور که می دانید نباید هیچ دارویی را خود سرانه مصرف کرد هم چنین نباید به طور خود سرانه هم مصرف هیچ دارویی را به طور ناگهانی قطع کرد. در مورد قرص گاباپنتین ۱۰۰ هم نباید شخصی که این دارو را مصرف می کند خودسرانه و ناگهانی آن را قطع کند. برای کاهش میزان این دارو ابتدا از مخلوط کپسول 300 میلی گرمی و ۱۰۰ میلی گرمی استفاده می کنیم و سپس آن ها را به ۱۰۰ میلی گرم سه بار در روز و بعد دو بار در روز و در آخر هر ۱۰۰ میلی گرم را به یک بار در روز می رسانیم و سپس به طور کامل قطع می کنیم.

   آِیا از گاباپنتین ۱۰۰ می توان برای بیماری آرتروز استفاده کرد؟
   معمولا این دارو برای درد های عادی گردن تجویز نمی شود. اما اگر فرد دچار پینچ عصبی در گردن شود و همین امر سبب ایجاد ناراحتی در دست های بیمار شود می توان از این دارو برای کاهش ناراحتی عصب استفاده کرد.

   گاباپنتین برای گرفتگی عضلات
   طی مطالعات، مصرف گاباپنتین ۶۰۰ در ۲ هفته ی اول می تواند در کاهش شدت گرفتگی عضلات و به همراه آن، اختلالات خواب (اقدامات نتیجه بالینی)، مؤثر واقع شود.

   بله امروزه همراه با دارو های ضد التهاب در درمان دیسک کمری بکار می‌رود .

   گاباپنتین در درمان تشنج ،درد های نورو پاتی که به صورت احساس سوزش خواب رفتگی داغ شدن سرد شدن پاها بروز می کند موثر است . اخیرا گاباپنتین در درمان درد های ناشی از پارگی دیسک کمر و گردن نیز مصرف می‌شود .

   وقتی در اثر پارگی دیسک روی ریشه عصبی فشار وارد می‌شود .ریشه عصبی مرتب تحریک شده و جریان الکتریسیته از داخل عصب عبور می‌کند . گاباپنتین باعث کم شدن این جریان‌های الکتریکی می‌شود و درد بیمار بهبود میابد . دیسک فرصت پیدا می‌کند تا ترمیم شود .

   قرص گاباپنتین یک نورو ترانسمیتر مهاری را به نام GABA تحریک می‌کند . نورو ترانسمیتر ها یا واسطه های عصبی یا میانجی ها از انتهای آکسون ها ( رشته انتهایی سلول های عصبی ) ترشح می‌شود و باعث تحریک رشته عصبی بعدی می‌شود یا مهار تحریک رشته عصبی بعدی می‌شود .

   قرص گاباپنتین برای کمردرد خوبه
   گاباپنتین ۳۰۰
   گاباپنتین ۳۰۰
   بله امروزه همراه با دارو های ضد التهاب در درمان دیسک کمری بکار می‌رود .

   گاباپنتین برای آرتروز
   این داروها معمولاً به‌عنوان راه اولیه‌ی درمان برای گردن درد عادی تجویز نمی‌شوند. بااین‌حال اگر یک پینچ عصبی در گردن، علت ایجاد ناراحتی در دست‌های شماست، این داروها می‌توانند به کاهش ناراحتی عصب کمک کنند.

   قرص گاباپنتین و ام اس
   گابا پنتين از دسته داروهاي ضد صرع بوده و يك دارو ضد حمله نيست و جهت بهبود علائم و راحتي افراد استفاده ميشه به طور كلي از داروهاي ضد صرع و تشنج زياد در ام اس استفاده ميشه
   يه جورايي عملكرد اعصاب و عضلات رو در حركت تسريع ميبخشه و هماهنگ ميكنه
   با شروع علائم ميشه ازش استفاده كرد و با قطع علائم ميشه قطعش كرد و داروي اجباري در مصرف نيست

   چگونه گاباپنتین را قطع کنیم

   گاباپنتین ۳۰۰
   گاباپنتین ۱۰۰
   می توان با دستور پزشک و در یک هفته کپسول گاباپنتین را قطع کرد

   عوارض قطع گاباپنتین
   نباید آن را به صورت ناگهانی قطع کنید در غیر این صورت ممکن است علائم ناشی از قطع مصرف دارو مانند اضطراب، اختلال خواب، حالت تهوع، درد و تعریق را تجربه نمایید.

   برای قطع مصرف باید به ‌تدریج ظرف حداقل یک هفته، دوز گاباپنتین کاهش پیدا کند.

   اثر گاباپنتین بر اعصاب
   گاباپنتین یک آنالوگ گاما آمینوبوتیریک اسید است که در ابتدا برای درمان صرع تولید شد، ولی در حال حاضر استفاده‌ های مختلفی از جمله کاهش درد، به‌ خصوص دردهایی با منشأ عصبی (مانند سردرد و کمردرد) دارد.

   این دارو درد های عصبی را کم می کند .

   عوارض مصرف گاباپنتین در طولانی مدت
   این دارو را هرگز نباید پس از یک دوره استفاده طولانی مدت به صورت ناگهانی قطع کرد زیرا ممکن است باعث بروز عوارض زیانباری شود و احتمال بروز تشنج را زیاد کند. قطع تدریجی این دارو عوارض کمتری دارد.

   گاباپنتین و افسردگی

   طی یک تحقیق مشخص کرد گاباپنتین تاثیری بر افسردگی ندارد .

   نتیجه تحقیق :

   در این کارآزمایی بالینی افزودن گاباپنتین به لیتیوم، تفاوت معنی­داری بین دو گروه از نظر تاثیر روی کاهش علایم مانیا، افسردگی و اضطراب نسبت به دارونما ایجاد نکرد که این نتیجه با مطالعات مشابه در گروه سنی بزرگسال، نزدیک است

   ایا کپسول گاباپنتین مسکن است
   خیر داروی گاباپنتین مسکن نیست اما در کاهش دردهای کمردرد آرتروزگردن و پا درد موثر است .

   ایا گاباپنتین مرفین دارد
   گاباپنتین
   گاباپنتین
   خیر داروی گاباپنتین مرفین ندارد .

   قرص گاباپنتین و لاغری
   مورد داروی گاباپنتین چقدر اطلاعات دارید؟ آیا فکر می کنید این دارو باعث لاغری می شود؟ اکثر افراد این سوال را می پرسند که آیا میتوان با این دارو کاهش وزن داشت؟ افرادی که این دارو را مصرف می کنند بیشتر اذعان داشته اند که پس از مصرف این دارو متاسفانه چاق تر شده و اضافه وزن داشته اند.

   کپسول گاباپنتین رازک 100 برای چیست
   الف- این دارو یک داروی ضد صرع بوده و در درمان صرع پارشیل با یا بدون ژنرالیزاسیون ثانویه مؤثر است همچنین به عنوان درمان کمکی در بیماران غیر پاسخ ده یا مقاوم به داروهای ضد صرع معمول بکار می رود برای صرع ابسنس داروی مناسبی نیست. این دارو در درمان دردهای نوروپاتیک نیز کاربرد دارد.

   ب- دردهای با منشاء عصبی

   ایا گاباپنتین مرفین دارد
   خیر مرفین ندارد .

   قرص گاباپنتین 300 ایا مواد مخدر است
   قرص گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست
   قرص گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست
   خیر مواد مخدر نیست

   قرص گاباپنتین ۳۰۰ برای چیست
   کپسول گاباپنتین یک آنالوگ گاما آمینوبوتیریک اسید است که در ابتدا برای درمان صرع تولید شد، ولی در حال حاضر برای استفاده‌های مختلفی از جمله کاهش درد، به‌خصوص دردهایی با منشا عصبی (مانند سردرد و کمردرد) دارد. این دارو با نام‌های تجاری مختلفی در داروخانه‌ها عرضه می‌شود.

   هم اکنون برخی از پزشکان از این دارو برای پیشگیری از سردرد میگرنی، درمان نیستاگموس و نیز کاهش دردهای نوروپاتیک (عصبی) استفاده می‌کنند. برخی معتقدند که در اختلالات دو قطبی نیز می‌توان از این دارو استفاده کرد؛ اگر چه در این مورد هنوز اتفاق نظر وجود ندارد.

   گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست
   کپسول گاباپنتین یک آنالوگ گاما آمینوبوتیریک اسید است که در ابتدا برای درمان صرع تولید شد، ولی در حال حاضر برای استفاده‌های مختلفی از جمله کاهش درد، به‌خصوص دردهایی با منشا عصبی (مانند سردرد و کمردرد) دارد. این دارو با نام‌های تجاری مختلفی در داروخانه‌ها عرضه می‌شود.

   هم اکنون برخی از پزشکان از این دارو برای پیشگیری از سردرد میگرنی، درمان نیستاگموس و نیز کاهش دردهای نوروپاتیک (عصبی) استفاده می‌کنند. برخی معتقدند که در اختلالات دو قطبی نیز می‌توان از این دارو استفاده کرد؛ اگر چه در این مورد هنوز اتفاق نظر وجود ندارد.

   گاباپنتین 300 وترک اعتیاد
   طی یک تجقیق نتیجه زیر مشخص شد :‌

   اگر روزانه ۹۰۰ میلی گرم به فرد ترک اعتیاد داده شود نتایج خوبی در تسکین درد و بی قراری ناشی از ترک مواد مخدر دارد .

   قرص گاباپنتین در اضطراب
   طی یک تحقیق نشان داده شد :‌

   کپسول گاباپنتین و ملاتونین به عنوان کاهش اضطراب پیش از عمل موثر است .

   قرص گاباپنتین برای دیسک گردن
   تاثیر کپسول گاباپنتین بین 2 تا 3 ماه قابل مشاهده است و به عنوان درمان مناسب برای عوارض ناشی از دیسک مثل گز گز و مور مور و درد استفاده می شود

   قرص گاباپنتین برای پادرد خوبه
   بله برای گزگز و مورمور پا و درد عصبی پا موثر است .

   دوزبندی در بزرگسالان:
   قرص گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست
   قرص گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست

   عوارض جانبی گاباپنتین :
   Gabapentine باعث خواب آلودگی، خستگی، تاری دید، دوبینی و در صورت قطع مصرف، خستگی، تهوع، استفراغ و خواب آلودگی دیده می‌شود.

   دﭘﺮﺳﻴﻮن :CNS ﻣﻤﻜﻦ اﺳﺖ آﺳﻴﺐ ﻓﻴﺰﻳﻜﻲ ﻳﺎ ﻧﺎﺗﻮاﻧﻲ ذﻫﻨـﻲ را ﺳـﺒﺐ ﺷـﻮد.

   ﺑﻴﻤـﺎر ﺑﺎﻳـﺪ دارو را ﺑﺎ اﺣﺘﻴﺎط ﻣﺼﺮف ﻛﻨﺪ ﻣﺨﺼﻮﺻﺎً ﻣﻮﻗـﻊ راﻧﻨـﺪﮔﻲ و ﻛـﺎر ﺑـﺎ وﺳـﺎﻳﻠﻲ ﻛـﻪ ﻧﻴـﺎز ﺑـﻪ ﻫﻮﺷﻴﺎری ﻛﺎﻣﻞ دارﻧﺪ.

   ﺗﻔﻜﺮ ﺧﻮدﻛﺸﻲ : اﻓﺰاﻳﺶ رﻳﺴﻚ ﺧﻮدﻛﺸﻲ ﺑﺎ داروﻫﺎی ﺿﺪﺻﺮع ﻣﺸﺎﻫﺪه ﺷﺪه اﺳﺖ.

   بیشتر بدانیم
   افکار خودکشی و پیشگیری از خودکشی
   اﻳﻦ رﻳﺴﻚ ۱ ﻫﻔﺘﻪ ﺑﻌﺪ از ﺷﺮوع و اداﻣﻪ آزﻣﻮنﻫﺎ ﻣﺸﺎﻫﺪه ﺷﺪه اﺳﺖ. ﻫﻤﻪ ﺑﻴﻤﺎران ﺑﺎﻳﺪ از اﻳﻦ ﺟﻬﺖ ﻣﺎﻧﻴﺘﻮر ﺷﻮﻧﺪ.

   در بزرگسالان خواب‌آلودگی، گیجی و نیز تورم اندام‌ها از جمله عوارض شایع مصرف گاباپنتین است.

   عوارض جانبی شایع در کودکان بیشتر در ارتباط با سیستم عصبی مرکزی است که به گروه‌های زیر تقسیم می‌شود:

   اختلالات رفتاری

   رفتارهای تهاجمی
   اختلالات تمرکزی
   بی‌قراری و نیز بیش‌فعالی
   بیشتر بدانیم
   آزمون غربالگری اختلال نقص توجه و بیش فعالی کودکان (ADHD)
   موارد منع مصرف و احتیاط:
   در صورت وجود حساسیت مفرط نسبت به Gabapentine مصرف این دارو ممنوع است. در نارسایی کلیه، افراد پیر و اطفال زیر ۸۲ سال توصیه نشده است.

   هرگز نباید دارو را پس از یک دوره استفاده طولانی مدت به‌طور ناگهانی قطع کرد. قطع ناگهانی یا سریع دارو می‌تواند سبب بروز عوارض در بیمار شود. قطع تدریجی گاباپنتین در طی چند هفته یا چند ماه احتمال بروز عارضه را در بیمار کاهش می‌دهد. دقت کنید که قطع ناگهانی داروهای ضد صرع سبب افزایش احتمال بروز تشنج می‌شود.

   قرص گاباپنتین برای چی خوبه
   قرص گاباپنتین برای چی خوبه
   مصرف در بارداری و شیردهی:
   Gabapentine در بعضی از انواع حیوانات آزمایشگاهی باردار موجب تأخیر در استخوانی شدن جنین می‌شود. در مادران شیرده در صورتی تجویز شود که منافع آن کاملاً واضح باشد.

   تداخلات دارویی:
   آلومینیوم ژل , فنی توئین , اریترومایسین , زولپیدم , نیترازپام , فنتولامین مزیلات , زالپلون , منیزیوم هیدروکساید
   توجهات پزشکی پرستاری / آموزش به بیمار خانواده:
   قطع مصرف Gabapentine باید تدریجی و طی یک هفته انجام گیرد.
   در صورت مشاهده افزایش دفعات تشنج، تغییرات بینایی و یا کبودی و خونریزی غیر معمول به پزشک مراجعه شود.
   قرص گاباپنتین برای چی خوبه
   قرص گاباپنتین برای چی خوبه
   فارماکودینامیک / کینتیک:
   جذب: متغیر/ از قسمت پروکسیمال روده کوچک توسط

   :پروتین باندینگ: 37>

   • فراهمی زیستی: سریع باز شونده

   آهسته رهش: متغیر، با چربی زیاد افزایش می یابد.

   نیمه عمر حذفی: ۷-۵ ساعت، نقص در ترشح ادرار ۱۳۲ ساعت ، در طول دیالیز ۸-۳ ساعت پیک اثر: سریع باز شونده ۴-۲ ساعت ، آهسته رهش ۸ ساعت

   دفع: ادراری۴۸۰۰mg/day

   کی ورد :

   گاباپنتین برای گرفتگی عضلات
   قرص گاباپنتین برای کمردرد خوبه
   چگونه گاباپنتین را قطع کنیم
   گاباپنتین برای آرتروز
   عوارض قطع گاباپنتین
   گاباپنتین 100
   اثر گاباپنتین بر اعصاب
   قرص گاباپنتین و ام اس

   قرص گاباپنتین برای کمردرد خوبه
   عوارض مصرف گاباپنتین در طولانی مدت
   گاباپنتین برای آرتروز
   گاباپنتین و افسردگی
   ایا کپسول گاباپنتین مسکن است
   ایا گاباپنتین مرفین دارد
   کپسول گاباپنتین 100
   گاباپنتین برای گرفتگی عضلات نی نی سایت

   چگونه گاباپنتین را قطع کنیم
   عوارض مصرف گاباپنتین در طولانی مدت
   گاباپنتین برای گرفتگی عضلات
   اثر گاباپنتین بر اعصاب
   گاباپنتین برای آرتروز
   گاباپنتین و افسردگی
   قرص گاباپنتین و لاغری
   کپسول گاباپنتین رازک 100 برای چیست

   بهترین قرص برای کمر درد
   قرص گاباپنتین برای کمردرد خوبه نی نی سایت
   ایا کپسول گاباپنتین مسکن است
   قرص گاباپنتین و لاغری
   گاباپنتین برای گرفتگی عضلات
   ایا گاباپنتین مرفین دارد
   قرص گاباپنتین 300 ایا مواد مخدر است
   قرص گاباپنتین ۳۰۰ برای چیست

   گاباپنتین ۱۰۰ برای چیست
   قرص نوروپنتین۳۰۰ برای چیست
   عوارض قرص گاباپنتین و دیسک کمر
   گاباپنتین و لاغری
   ایا کپسول گاباپنتین مسکن است
   گاباپنتین برای آرتروز
   اثر گاباپنتین بر اعصاب
   قرص گاباپنتین ۳۰۰ برای چیست

   عوارض قطع گاباپنتین
   قطع ناگهانی قرص گاباپنتین
   گاباپنتین برای گرفتگی عضلات
   عوارض مصرف گاباپنتین در طولانی مدت
   ایا گاباپنتین مرفین دارد
   ایا کپسول گاباپنتین مسکن است
   گاباپنتین برای آرتروز
   گاباپنتین 300 وترک اعتیاد

   قرص گاباپنتین در اضطراب
   گاباپنتین و افسردگی
   چگونه گاباپنتین را قطع کنیم
   گاباپنتین و لاغری
   گاباپنتین برای گرفتگی عضلات
   ایا گاباپنتین مخدر دارد
   ایا کپسول گاباپنتین مسکن است
   قرص گاباپنتین و ام اس

   بهترین قرص آرتروز زانو
   گاباپنتین برای گرفتگی عضلات
   ایا کپسول گاباپنتین مسکن است
   کپسول گاباپنتین 100
   قرص گاباپنتین برای دیسک گردن
   گاباپنتین و افسردگی
   قرص گاباپنتین برای پادرد خوبه
   چگونه گاباپنتین را قطع کنیم

   قرص پیشگیری از ام اس
   داروهای گرانقیمت ام اس
   قرص گاباپنتین و لاغری
   کپسول گاباپنتین رازک 100 برای چیست
   درمان حمله ام اس
   عمر بیماران ام اس
   ایا کپسول گاباپنتین مسکن است
   قرص گاباپنتین برای کمردرد خوبه

   #4830
   OZ
    #5125
    UL

     Hamid Mirr M.D. Spine Surgeon Newport Beach
     3501 Jamboree Ꮢd #1250,
     Newport Beach, ᏟA 92660, United States
     +19499916451
     qualified spine surgdon clinic

     #5317
     MB

      Bruxism Teeth Grinding
      970 Calle Negocio,
      San Clemente, ⅭA 92673, United Stɑtes
      is bruxism ɑ medical?

      #6208
      GW

       penis enlargement

       #6215
       CI

        How to Use AI Content on Your Website Without Getting Penalized by Google

        How To Easily Bypass AI Writing Detection.

        AI-generated content is becoming easier to detect. While
        Google currently states that it will penalize website owners for using AI.

        What sets ByPaiss apart is its complete immunity to penalties associated with AI content.
        With ByPaiss, you can confidently build and grow your business using AI-generated content, without the fear of
        any repercussions.

        Get Access to AI ByPaiss with a Full discount here:

        Are you ready to grow and scale your business using AI content?

        #6267
        Zandra

         hey there and thank you for your info – I have definitely picked up something new
         from right here. I did however expertise several technical issues using this site, as I experienced to
         reload the website a lot of times previous to I could get it to load correctly.

         I had been wondering if your hosting is OK? Not that
         I’m complaining, but sluggish loading instances times will very
         frequently affect your placement in google and could damage your high quality score if ads and marketing with
         Adwords. Well I am adding this RSS to my email and could look
         out for a lot more of your respective fascinating content.
         Make sure you update this again very soon.

         #6565
         HZ

          payday loan

          #6633
          LK

           penis enlargement

           #6861
           ZP

            This web site definitely has all of the info I needed concerning
            this subject and didn’t know who to ask. วิจารณ์หนัง[url=https://flowthefilm.com/]เว็บรีวิวหนัง[/url]

            #6871
            TP

             Now I am going to do my breakfast, afterward having my breakfast coming again to read other news.

             [url=https://medium.com]การรีแมพรถยนต์[/url]

             การรีแมพรถยนต์

             #7072
             FQ

              Hello friends, how is all, and what you would like to say on the topic of this post,
              in my view its really remarkable for me.

              [url=https://medium.com/@stmracingudon/%E0%B8%A3%E0%B8%B5%E0%B9%81%E0%B8%A1%E0%B8%9E%E0%B9%83%E0%B8%81%E0%B8%A5%E0%B9%89%E0%B8%89%E0%B8%B1%E0%B8%99-stm-%E0%B9%80%E0%B8%9B%E0%B8%B4%E0%B8%94%E0%B9%82%E0%B8%A5%E0%B8%81%E0%B9%83%E0%B8%AB%E0%B8%A1%E0%B9%88%E0%B8%82%E0%B8%AD%E0%B8%87%E0%B8%9B%E0%B8%A3%E0%B8%B0%E0%B8%AA%E0%B8%9A%E0%B8%81%E0%B8%B2%E0%B8%A3%E0%B8%93%E0%B9%8C%E0%B8%81%E0%B8%B2%E0%B8%A3%E0%B8%82%E0%B8%B1%E0%B8%9A%E0%B8%82%E0%B8%B5%E0%B9%88-f8875833a65e]การรีแมพรถยนต์[/url]

              อู่ซ่อมรถอุดร

              #7085
              CX

               Nice response in return of this issue with firm arguments
               and explaining all regarding that. [url=https://medium.com/]คันเร่งไฟฟ้าราคาถูก[/url]

               คันเร่งไฟฟ้า ECU

               #7600
               VM

                buy viagra online

                #7622
                KX

                 Someone essentially assist to make critically posts I might state.
                 This is the first time I frequented your website page and to this point?
                 I surprised with the analysis you made to create this actual post extraordinary.
                 Excellent activity!แคปชั่นความรักดีๆ

                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 28 total)
                • You must be logged in to reply to this topic.